INTECH PK to spółka celowa Politechniki Krakowskiej, działająca na rzecz komercjalizacji wyników badań i prac rozwojowych. Od 2014 roku wspieramy zarówno naukowców i twórców technologii, jak i przedsiębiorców oraz inwestorów.

 

Oferta dla absolwentów Politechniki Krakowskiej

Jedną z ważniejszych grup, do których kierujemy swoje usługi są absolwenci Politechniki Krakowskiej. Pomagamy w rozwoju przedsiębiorczości oraz podnoszeniu konkurencyjności ich firm. Ułatwiamy im także dostęp do kluczowych technologii oraz inwestorów, którzy stawiając na rozwój firm, chcą czerpać zyski z innowacji.

Współuczestniczymy również w licencjonowaniu lub przekazywaniu praw do technologii partnerom przemysłowym. Współpracujemy z interdyscyplinarnymi zespołami badawczymi, a w ramach prowadzonych przez nas działań oferujemy dostęp do laboratoriów. Zapewniamy możliwość udziału w projektach wdrożeniowych, nakierowanych na wykorzystanie potencjału uczelni do rozwiązywania potrzeb rynkowych.

Główne obszary naszej działalności to:

 • nowoczesne materiały
 • budownictwo
 • architektura
 • ochrona środowiska
 • energetyka
 • teleinformatyka.

W naszej ofercie dla absolwentów Politechniki Krakowskiej mamy także profesjonalne i fachowe doradztwo. Wspieramy w poszukiwaniu nowych rozwiązań poprzez szkolenia i organizację praktycznych warsztatów opartych o autorski program caseLAB – Laboratorium Dobrych Praktyk.
W ramach jego formuły pomagamy przekształcać technologie wypracowane na uczelni w koncepcje produktów i usług rynkowych.

 

Udowodniona skuteczność

Nasza efektywność wynika z eksperckiej wiedzy oraz współpracy z przedsiębiorstwami, funduszami kapitałowymi, fundacjami i klastrami oraz wiodącymi instytucjami wspierającymi proces komercjalizacji rozwiązań na rynku krajowym i międzynarodowym.

Od rozpoczęcia działalności możemy poszczycić się znaczącymi sukcesami

 

Pomożemy Ci

Skorzystaj z naszego wsparcia w następujących obszarach:

 • pośrednictwo – znajdziemy dla Ciebie w partnerów biznesowych, finansowych, naukowych i technologicznych, by Twoja firma rozwijała się jeszcze szybciej;
 • analizy rynkowe - sporządzimy szczegółowe raporty i analizy rynkowe poświęcone nowym technologiom oraz związanym z nimi produktom i usługom;
 • usługi eksperckie i doradcze – zapraszamy na eksperckie konsultacje i doradztwo techniczne, w szczególności w zakresie wdrażania technologii;
 • szkolenia i warsztaty – w przystępny sposób przybliżymy Ci tematykę zarządzania własnością intelektualną, komercjalizacją wiedzy, modeli biznesowych oraz myślenia projektowego;
 • zarządzanie projektami – możesz zlecić nam prowadzenie swoich projektów, zwłaszcza tych realizowanych z udziałem zespołów badawczych i laboratoriów Politechniki Krakowskiej.

 

Więcej informacji o możliwościach współpracy na naszej stronie oraz pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Można nas również śledzić na Facebooku

Przedsięwzięcie zrealizowane w ramach projektu: „Spółka celowa INTECH PK Sp. z o.o.- efektywny podmiot zarządzający komercjalizacją wyników badań i prac rozwojowych powstałych na Politechnice Krakowskiej”, współfinansowanego ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu SPIN-TECH.