Płyną pod prąd, budują bolid elektryczny!
Zespół studentów Politechniki Krakowskiej postawił sobie za zadanie stworzenie i rozwój niestandardowego pojazdu – bolidu o napędzie elektrycznym. „PK MechPower” to projekt prowadzony przy Instytucie Pojazdów Samochodowych i Silników Spalinowych na Wydziale Mechanicznym. 

 

 

 

Jesteśmy zespołem studentów Politechniki Krakowskiej, który postawił sobie za zadanie stworzenie i rozwój niestandardowego pojazdu – bolidu o napędzie elektrycznym. „PK MechPower” to projekt prowadzony przy Instytucie Pojazdów Samochodowych i Silników Spalinowych na Wydziale Mechanicznym, który otwiera przed nami nowe możliwości. Budujemy bolid elektryczny, którym chcielibyśmy wystartować w międzynarodowych zawodach serii Formula Student już w 2018 roku.

Poprzeczkę zawiesiliśmy sobie wysoko. Zrezygnowaliśmy z prostego i dobrze już znanego rozwiązania, czyli zastosowania silnika spalinowego. W efekcie jesteśmy pierwszym w Polsce zespołem, który postawił na tak niestandardowe i nowoczesne rozwiązanie. Do osiągnięcia tego celu wykorzystaliśmy zaawansowane programy wspomagające projektowanie, ponadto chcielibyśmy zastosować innowacyjne rozwiązania i technologie, takie jak torque vectoring i rekuperacja energii.

Jesteśmy na etapie zamykania części projektowej bolidu i rozpoczęliśmy już jego realizację. Osiągnięcie naszego celu, czyli start w zawodach Formula Student w 2018 roku, wymaga jednak sporych nakładów finansowych. Z tego względu naszym priorytetem jest obecnie pozyskanie sponsorów i partnerów projektu.

Z związku z tym zwracamy się do Państwa z prośbą o kontakt i rozważenie propozycji współpracy z nami. Uważamy, że wspólny wysiłek, nasz i Absolwentów PK, zaowocuje wieloma korzyściami dla obu stron i udanym debiutem w zawodach.
 
Co oferujemy:
- Powierzchnia reklamowa na bolidzie i koszulkach zespołu
- Miejsce na reklamę w social mediach zespołu
- Promowanie firmy na imprezach i wydarzeniach, w tym na arenie międzynarodowej
- Wykorzystanie wizerunku i logotypu do własnych celów reklamowych

Czego potrzebujemy:
- Narzędzia i wyposażenie warsztatu
- Wsparcie finansowe
- Wykorzystanie technologii i zaplecza technicznego firmy
- Części i podzespoły

Napisz do nas:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
facebook.com/PKMechPower